Rey Manaj ka gjetur sërish golin me fanellën e Albacetes.
Në minutën e 93’ ishte sulmuesi i Kombëtares shqiptare ai që shënoi në portën e Lugos të vlefshme për Kupën e Spanjës
Manaj u aktivizua gjatë 45 minutave të dyta të takimit, por pavarësisht golit Albacete humbi 2-3 dhe në këtë mënyrë u eliminua nga Kupa e Mbretit.