Milan Skriniar dëshiron largimin nga Interi.
Mbrojtësi sllovak e ka refuzuar kontratën e re, pasi ka marr oferta nga gjigantët evropian, shkruan “Calciomercato”.
Interi tashmë i ka caktuar çmimin dhe çdo klub që ofron 70 milionë euro merr kartonin e mbrojtësit 23-vjeçar.
Për ta zëvendësuar sllovakun, “Nerazurët” kanë shtuar interesimin për “yllin” e Tottenhamit, Alderweireld.