Shumë shpejt mendohet që Gianni De Biasi, sh-trajneri i Shqipërisë,do te mund të marre drejtimin e skuadres perfaqesuese te Armenise.
Gjasat jane qe italiani me pasaporte shqiptare, mund te kete nje perballje me ekipin e perfaqesueses te Kosoves ne Kupen e Liges te Kombeveve.
Kjo mund te ndodhe ne se Kosova kualifikohet ne grupin e saj , por gjithashtu te njejten gje ta beje dhe Armenia , kualifikime keto qe mund ti cojne ne Play Of me njera tjetren.
Kombëtarja kosovare e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme Ligën e Kombeve, duke barazuar me Azerbajxhanin dhe duke mposhtur Ishujt Faroe.