Humbja e Real Madridit ndaj Sevillas,transferimi i Cristiano Ronaldos, ardhja ne stolin e trainierit e Julen Lopetegui dhe mundesia e largimit te Luca Modric ne Janarin e ardhshem kane bere qe nje nga mesfushoret me te mire ne bote tek Reali, gjermani Toni Kroos te shikoje mundesine e largimit drejt nje ekipi tjeter.
Deshira per te luajtur ne Angli eshte shume e madhe dhe i gatshem per kete transferimin e lojtarit do te ishte Pep Guardiola.
Tony Kroos ka qene qysh herret ne planet e Guardiola por gjermani nuk ka shfaqur deshiren e duhur per te bere hapin e madh drejt Anglise, ndersa tani gjerat kane ndryshuar tek Reali dhe kjo mundesi eshte me shume se nje realitet per te ndodhur,
Sipas “Don Balon” ka nisur t’i shqyrtojë më me seriozitet ofertat.Kështu që gjermani ka nisur t’ia bëjë të qartë Guardiola-s dhe Manchester City-it se është gati t’u bashkohet. Ai dëshiron që të largohet nga “Santiago Bernabeu” qysh ne veren e ardheshme .