Demtimi i nje lojtareje te hokejit ne akull e Spartakut te Moskes ka bere qe ekipi te hedhe nje foto te saj me kembe te demtuar dhe te fashuar
Por shkaku nuk eshte ky pasi po te shikosh foton e lojtares Yulia Ushakova te duket sikur duhet te jesh ne ndonje qender masazhesh dhe jo ne spital, pasi lojtarja paraqitet pothuajse e zhveshur.
Shume kane reaguar ne rrjetet sociale duke e konsideruar kete si nje provokim per seksizem.
Por nga ana e saj Yulia Ushakova, duket se nuk e ka shqetësuar aspak ky fakt, ku edhe ka bërë një reagim në lidhje me foton e publikuar duke thënë me ironi: “Do ta shpëtoj sëmundjen e seksizmit”