Kjo ka ndodhur ne nje takim midis Sport Rosario dhe Melgar e vlefshme per Kampionatin Peruan, moment qe nga menyra se si u shenua autogoli u kthye ne nje moment komik duke u bere viral ne internet.
Ndeshja ka perfunduar me rezultatin 2-1 ne favor te Melgar.Në momentin e autogolit, portieri gaboi i pari, më pas një prej mbrojtësve doli huq në tentativën për të shpëtuar portën, e në fund lojtari i tretë nuk arriti dot të largojë topin.
Melgarit nuk i mbeti gjë veçse të festonte për golin e avantazhit të kësaj ndeshjeje, që në fund edhe e fitoi.
Shihni videon: