Ajo ka filluar te mbushe faqet e para te kopertinave,gazetave dhe revistave te sportit e modelingut por edhe me tej.
Bukuroshja nga Brazili Julia Muniz Brandao, ka një jetë të ndarë mes modelingut dhe sportit të sërfit.
Shumë prej modeleve shihen vetëm në pasarelat e modës apo duke bërë sete fotografike, Julia shumicën e kohës e kalon në plazhet e Rio De Zhaneros, teksa ushtron Sërf.
Ajo është shumë e ndjekur edhe në rrjetet sociale, si instagrami, ku numëron mijëra fansa.