Futbollisti i shquar Brazilian Neymar, po shkelqen ne ndeshjet e fundit te zhvilluara me ekipin e tij PSG dhe ne kete menyre duket se eshte mire ne aspektin profesional.Vetem te permendim se ne ndeshjen e fundit te ekipit ai shenoi nje triplete duke ndihmuar ekipin te sigloje nje fitore tenistike ndaj Crvena Zvezda.
Por Neymar-it po i shkon shume mire dhe jeta sentimentale e personale.Lojtari tashme ka krijuar nje lidhje me te qendrueshme me modelen e njohur Bruna Marquezine, dhe ne pamje te pare duket se kane vendosur te kurorezojne kete lidhje dashurie midis tyre.
Sic cilesohet dhe nga Gazeta.it, cifti ne fjale ka ndermend te martohet por qe per momentin nuk jepen detaje te sakta per daten dhe vendin.
Ata te dy ribashkohen per herre te 4 pas nje ndarje pak kohe me pare, kur Bruna ka thene se ka dashur ti perkushtohej karrieres si modele.
Me sa po duket shume gjera ka ne ndryshuar per kete dyshe simpatike.