Ndeshja në UFC mes Khabib dhe MCGregor ka marrë përmasa të mëdha duke tërhequr vëmendjen e të gjithë botës.
Khbaib arriti të dorëzonte irlandezin MCGregor që në raundin e 4, duke mbrojtur kështu titullin e tij, kampiopn bote. I pranishëm në sallë ka qënë edhe reperi i famshëm Drake, i cili njihet si mbështetës i flakët i |McGregor, për më tepër thuhet se ai kishte vendosur milion dollarë bast për fitoren e Mc Gregor. Por ndodhi e kundërta pasi Khabib e mundi lehtësisht Conorin dhe për këtë fakt Drake nuk u duk fare i lumtur.Pas sulmit nga Khabib, është Drake ai që bëhet protagonist në një sulm tjetër.Drake tenton të hyjë me forcë drejt dhomës ku mendohet të jetë Khabib, por ndalohet nga rojat e sigurise . Me poshte shihni si eshte shperfytyruar reperi i famshem