Reagimet per ndeshjen e zhvilluar te khabib Nurmagomedov Mcgregor e cila u kthye ne nje perleshje te pa pare me pare pas perfundimit te saj kane qene te shumta dhe nga emra te medha te botes se sportit por jo vetem.
Ne nje dalje ne konference per shtyp te dy rivaleve Khabib i cili thuhej se nuk kishte maredhenie te mira me Presidentin e Rusise Vladimir Putin ju pergjigj thjeshte:“Të gjitha mediat flasin për këtë, bëje një fotografi me Putinin, e gjëra të tilla. Ai sapo më ka telefonuar. Më tha se është shumë krenar me mua. Unë fitova dhe ai më uroi”, tha Khabibi.
Pamjet e renda te kesaj ndeshje kane bere xhiron e botes