Ka qene nje ndeshje e bukur ajo qe ka zhvilluar Arsenal, perballe skuadres se Fulham e cila nuk po e gjen dot veten ne Premier League ku ne 8 ndeshje ka grumbulluar 5 pike.Pjesa e pare eshte mbyllur ne barazim 1-1 ku te paret kaluan ne avantazh Arsenal me golin e Lacazette ne minuten e 29 , dhe ne te 44′ barazon Schurrle
Në pjesën e dytë ka ardhur edhe breshëria e golave për skuadrën e trajnerit Unay Emeri. Është sërish Lacazette (49 ‘) që shënon dygolësh personal, pastaj një super gol me thembër i Ramsey (67′) dhe në në fund një mbyllje spektakolare e Aubameyang dy herë (79′ dhe 91’). Kjo ishte fitorja e gjashtë radhazi për ekipin e Emery.
Shiko videon