Faktet e bera publike nga “Der Spiegel”,duket se nuk kane mare fund ne lidhje me nje histori perdhunimi te Cristiano Ronaldo me nje 34 vjecare amerikane te quajtur Kathryn Mayorga.Pas publikimit te nje video,kete rradhe Der Spiegel publikon nje dokument te nje kontrate te lidhur mes Ronaldos e Kathryn Mayorga.
Dokumenti i takon 8 viteve me pare dhe që është marrë nga Football Leaks, që dëshmon sipas tyre akordin mes futbollistit dhe modeles, që nga ana e saj duhet të ruante heshtjen mbi atë cfarë ndodhi në këmbim të një ceku prej 375mijë dollarë.