Khabib Abdulmanapovich Nurmagomedov është kampion bote, dy herë kampion i Sampo dhe aktualisht mban brezin më të gjatë të pamposhtur në MMA, me 27 fitore. Ai është i pari rus që fiton titullin UFC. Që nga data 24 shtator 2018, ai renditet në vendin e 8 në renditjen zyrtare të pound-for-pound UFC.
Dikur Khabib Nurmagomedov ishte nje fans i cmendur i Conor MCGregor, nje kampion i madh bote ne MMA, nje luftetar i arteve marciale Boxing, Mixed martial arts, Brazilian jiu-jitsu, Capoeira, Kickboxing, Karate, Taekwondo Trending.
Rusi Khabib Abdulmanapovich Nurmagomedov nga Makhachkala Dagestan u ndesh diten e diele me ish idhullin e tij Conor MCGregor duke e mundur ne menyre te turpshme dhe me nje perleshje me satfin e tij.
Nga nje fan i tij kthehet ne nje kundershtar te ashper Khabib ka 27 fitore dhe asnje humbje ndersa MCGregor 21 fitore dhe 4 humbje