Drejtuesit e Realit te Nadridit gjate merkatos te veres bene perpjekje maksimale per te sjelle ne Bernabeu sulmuesin Belg te Chelsea Eden Hazard por pa mundur ta konkretizojne.Pas paraqitjeve mbreselenese qe po ben sulmuesi si dhe pas deshires qe ai ka shprehur per te luajtur me Real Madrid, Drejtuesit e ketij te fundit po pergatisin nje mega oferte per te neneshkruar perfundimisht me sulmuesin e talentuar.Mundesia e pare per ta bere kete eshte janari,muaj ne te cilin hapet merkato dimerore.Ylli belg dëshiron të largohet nga Chelsea për të luajtur në Champions League dhe spanjollët dëshirojnë ta shfrytëzojnë rastin.
Sipas raportimeve të fundit nga mediat spanjolle thuhet se Reali mund ta marr atë me vetëm 100 milionë euro pasi në Janar do të ketë në kontratë vetëm 18 muaj,gje qe e ben me te lehte transferimin.