Ish super kampioni i atletikes dhe rekordmeni i garave te shpejtesise 100 dhe 200 meter, eshte shume afer futbollit profesionist.deshira e tij per te luajtur futboll eshte shume e hershme , por ai e ka bere publike afer fundit te karrieres si atlet.deshira e tij ka qene te luante per ngjyrat e Dortmund ose Manchester United por edhe pse ka bere disa stervitje tek Dortmind , nuk ja arriti dot qellimit.Usain Bolt me shumë mundësi do të jetë titullar në ndeshjen e dytë miqësore që skuadra e Central Coast Mariners ne australi do të luajë në fazën përgatitore.Ai ka mundësinë e madhe për të bindur stafin e skuadrës për të nënshkruar kontratën si profesionist. Central Coast do të luajë të premten ndaj Macarthur South West United në Sidney.Trajneri i Mariners tha se do Bolt do ta nisë takimin si titullar. Kujtojme që në ndeshjen e parë, Xhamajkani u aktivizua për 20 minuta dhe shfaqi jo pak problem në përdorimin e topit. Të shohim nëse kësaj radhe do të impresionojë