Kylian Mbappe eshte nje nga kandidatet potenciale per te fituar trofeun e topit te arte por edhe te trofeut me te ri “Kopa Trophy”,që është një çmim për futbollistin e ri më të mirë nga viti i kaluar.Ai numëron deri tani plot 64 gola të shënuar për klubet dhe përfaqësuesen, teksa do të mbushë 20 vjeç më datë 20 dhjetor të këtij viti.Ai po thyen rekorde pas rekordesh.Por si krahasohet ai me ikonat e futbollit botëror në histori?Si qendron ne raport me ish bashkemoshataret e tij Messi , Ronaldo etj kur mosha e tyre shënonte 20 vjeç? A qëndron ai mes tyre, apo tenton të mbizotërojë?
Thierry Henry – 11 gola
Cristiano Ronaldo – 20 gola
Leo Messi – 27 gola
Pato – 39 gola
Wayne Rooney – 43 gola
Sergio Aguero – 44 gola
Neymar – 48 gola
Michael Owen – 48 gola
Raúl – 59 gola
Kylian Mbappe
135 ndeshje
67 gola
37 assists
3 hat-tricks
Ronaldo – 92 gola(Ronaldo Luiz Nazario de Lima) Ronaldo “fenomeni” brazilian