Cristiano Ronaldos gjate keture diteve ka qene ne qender te vemendjes te opinionit publik per shkak te skandalit te presupozuar per perdhunimin e nje femre ne Los Angeles te SHBA.Reagimet kane qene nga me te ndryshmet , pro dhe kunder.Ne prononcimet per te nuk mund te mungonte dhe ish e dashura e tij Rafaella Fico.
Ajo ka qene e ftuar ne ‘RAI radio 1″.Gjate nje deklarimi te saj si e intervistuar ajo ka folur dhe ne lidhje me pretendimin e perdhunimit te Katrin Majorga nga Cristiano Ronaldo. “Ronaldo është një person i thjeshtë, i qetë dhe normal. Me mua ai ka qenë një xhentëlmen i vërtetë. Bashkë darkonim, shikonim ndonjë film e qetësoheshim, ndërkohë që ai mund të merrej me stërvitje edhe vonë në darkë, ku bënte muskuj barku. Kam qenë në një lidhje për 11 muaj me Kristiano Ronaldon, në kohën kur ai luante te Mançester Junajtid. Ishin 11 muaj të mbushur me dashuri”.