Disa nga ekipet me te medha te kontinentit po hasin veshtiresi ne arritjen e rezultateve ne sezonin e ri.Disa prej tyre po vuajne merkaton e dobet gjate veres por jo vetem pasi dhe teknike te caktuar kane treguar se nuk kane qene te afte sa duhet per te mbajtur lojtaret te bashkuar ne aritjen e synimeve .Reali i Madridit, Barcelona ,ManchesterUnited apo dhe Bayern Munchen jane emrat Big te futbollit qe e kane nisur me vuajtje sezonin.
Eshte folur disa herre per shkarkimin e Mourinho tek Manchester por ende nuk po ndodh.Se fundi edhe tek Bayern ka zera te tille.Manchester United do të përballet në garën për ta sjellë Zinedine Zidane si menaxher të ri, me Bayern Munich që poashtu janë të interesuar për francezin, shkruan Mirror Zidane është një prej agjentëve të lirë më të lakmuar në futboll pasi i solli Real Madrid-it tre tituj radhazi të Champions League. Dhe, derisa Mourinho mbetet në prag të shkarkimit pavarësisht fitores ndaj Newcastle, poashtu Bayern llogarit në shqyrtimin e të ardhmes së Niko Kovac i cili ka lene kreun e tabeles .