Ai eshte nje fans i cmendur pas Lionel Messit dhe kete gje e ka vertetuar duke bere nje tatuazh ne te gjithe shpinen e tij me nje figure te argjentinasit dhe me disa objekte ne qytete te rendesishme te europes ku Lionel Messi ka lene historite dhe sukseset me te medha ne futboll.
Ai i është lutur që autografin t’ia lërë në shpinë, mbi tatuazhin gjigant që kishte si subjekt pikërisht “Pleshtin”.