Mamaja e Kristiano Ronaldos pretendon se “gjithçka do të jetë mirë”, ndërsa djali i saj ballafaqohet me akuzat për përdhunim Maria Dolores dos Santos Aveiro ka postuar një mesazh në mediat sociale për të mbështetur yllin e Juventusit. Mamaja e Kristiano Ronaldos ka premtuar mbështetjen për djalin e saj ndërsa vazhdon të luftojë akuzat për përdhunim.Kathryn Mayorga pretendon se superstari i Juventusit e sulmoi atë në nje suitë nëntor në Palms Casino Resort në Las Vegas në 2009. Çifti u takua në klubin e natës Rain atë ditë para se gruaja amerikane te ishte ftuar nga Ronaldo për t’u bashkuar me të dhe shoket e tij në suitën resortit.
Zonja Mayorga po padit Ronaldon për të përmbysur një marrëveshje që ajo nënshkroi pas incidentit të pretenduar.
Megjithatë, mamaja Ronaldos , Maria Dolores dos Santos Aveiro, ka postuar një mesazh në mediat sociale në mbështetje të djalit të saj.Krahas një pikture të saj në divan, ajo lexoi: “Edhe pse jemi larg prej jush dhe gjithçka do të jetë mirë, Perëndia është i madhe” Zonja Mayorga e përshkroi akuzën si përdhunim në intervistën e saj me “Der Spiegel”, megjithëse dokumentet ligjore e kanë cilësuar pretendimin si pretendime për sulmin seksual.
Ylli portugez lëshoi ​​një deklaratë për mediat sociale të mërkurën për ‘të pastruar emrin e tij’ dhe mohoi akuzën për përdhunim.”Unë i mohoj në mënyrë të vendosur akuzat që po lëshohen kundër meje. Përdhunimi është një krim i neveritshëm që shkon kundër çdo gjëje që unë jam dhe besoj”, tha Ronaldo. “I etur, siç mund të jem unë për të pastruar emrin tim, unë refuzoj tëpranoj situaten e krijuar nga njerëz që kërkojnë të promovojnë veten e tyre me shpenzimet e mia.”Vetëdija ime e qartë do të më lejojë të pres me qetësi rezultatet e çdo hetimi”.