Eshte mbyllur pjesa e pare e ndeshjes Shqiperi – Jordani me rezultatin e bardhe 0-0.Ndeshja zhvillohet ne kuadrin e pergatitjeve te ekipeve kombetare.Në minutën e 25′ Grezda del i vetëm dhe rrëzohet në zonë, gjyqtari kosovar nuk jep penallti duke vijuar lojën.Pamjet filmike duken qartazi kur mbrojtesi kundershtar kap kembet e Grezdes.