Rivaliteti ne kreun e tabeles ne Primera Divizion, ka bere te besojne se Atletico Madrid mund te kete shansin e srte per te fituar kampionatin Spanjoll, dhe per kete duhen lojtare cilesore dhe me mentalitet fituesi.
Per planet e Diego Simeones nje lojtar i tille ndodhet tek Juventus i Seria A, ne Itali.Behet fjale per mesfushorin e Kombetares te Uruguajit Rodrigo Bentacur i cili nuik po gjen hapesirat e nevojshme tek kampionet e Italise per shkak dhe te lojtareve cilesore ne mesfushen e ketij ekipi.Merkatoja e Janarit do te jete shume perfekte per te realizuar kete transferim.Tek Juventusi , lojtari duhet të luftojë për një vend titullari me Khedira, Pjanic dhe Emre Can, qe do te thote se ka veshtiresi.Megjithate Juventusi e vlereson lojtarin si pjese e te ardhmes se ekipit.