Ish lojtari i Barcelones tashme i huazuar tek ekipi Turk i Basaksehir Arda Turan eshte perfshire ne nje incident ne Turqi gjate nje mremje argetimi ne te cilen nuk ishte i shoqeruar nga gruaja e tij.Ai ka ngacmuar te dashuren e kengetarit te famshem turk Berkay.Situata nuk ka qene aq e kendshme per te dy protagonistet pasi kane perfunduar ne nje sher banal pas te cilit Turran i ka kerkuar falje Berkay dhe gruas se vet Ozlem Ada.“Nuk e dija që ishe gruaja e tij, më vrit, më vjen shumë keq”, mësohet të ketë thënë futbollisti.Ky lajm është publikuar në të gjitha mediat në Turqi, por 31-vjeçari ka përdorur profilin e tij në Instagram, për të sqaruar ngjarjen, ku dhe ka mohuar një pjesë të fakteve. Ai tregon se nuk ka shkuar në spital me armë, dhe pranon se ka pasur një konflikt me Berkay, por thekson se motivi nuk ka qenë bashkëshortja e këngëtarit.