Ka perfunduar ne prangat e poicise nje shqiptar qe ishte bere hajduti me i vecante ne Itali.23-vjeçari me inicialet A.K. u ndalua nga karabinierët, teksa iu gjetën 200 euro dhe dy çelësa të makinave, që i kishte vjedhur në dhomat e zhveshjeve në fushën e Montelupos.Shqiptari gjeti momentin kur te gjithe futbollistet futeshin ne fushen e lojes per stervitje dhe e shfrytezonte per te marre cfare gjente ne dhomat e tyre te zhveshjes.Ngjarja ka ndodhur ne dhomat e zhveshjes te Montelupos.Ai u kap dhe u prangos nga policia me sendet e vjedhura .Edhe para disa ditesh ne Itali jane vjedhur , te holla ,celsa e gjthcka tjeter por qe hajduti nuk u kap.Nuk dihet ende ne se ngjarja e meparshme lidhet me emrin e shqiptarit te arestuar.