Robert Lewandowski tani luan në sezonin e tij të pestë në Bayern Munich. Por përsëri thashethemet për një ndryshim të mundshëm jane shtuar madje dhe vete nga futbollisti Polak. Ai nuke fsheh se Real Madridi është klubi i tij i ëndrrave. Megjithatë, bosët e Bayernit jane ne veshtiresi per ta mbajtur.30-vjeçari sqaroi rreth nje transferimi te mundshem Ai nuk ishte i zhgënjyer që një transferim në verë në një klub tjetër nuk funksionoi. “Kam pasur shumë oferta nga klube të ndryshme. Kur ndjeva një politikë të çuditshme asocimi, vendosa të flas hapur për ofertat, “tha ai në portalin polak” Sportowe Fakty “:” Por e dija, pavarësisht se çfarë oferta vjen, se përgjigjja është gjithmonë: ‘Jo, jo dhe përsëri do të jetë jo