Derbi i “Mandolines” po afron por tekniku Gattuso eshte ne panik te vertete pasi ekipi eshte pergjysmuarNe stervitjet e rradhes nuk kane marre pjese disa lojtare.Gigio Donnarumma dhe Giacomo Bonaventura, jane grumbulluar me ekipin kombetar te Italise per ndeshjet miqesore dhe ato te kupes te Liges te Kombeve.Davide Calabria, eshte grumbulluar me U-20 dhe Alessandro Plizzari me Kombetaren U-21 te Italise.Alen Halilovic me U 21 te Kroacise dhe Hakan Calhanoglu me Kombetaren Turke.Ricardo Rodriguez, do të jetë pjesë e Zvicrës, përkatësisht ndaj Belgjikës dhe Islandës. Jesus Suso pret që të marrë disa minuta me kombëtaren e Spanjës, kundër Uellsit në Kardif, ose kundër Anglisë në Sevilla.Franck Kessie do të luajë dy herë me Bregu e Fildishtë në harkun e katër ditëve kundër Republikës së AfrikanoQëndrore.Diego Laxalt do të luajë dy miqësoret e Uruguajit, ndaj Koresë së Jugut dhe Japonisë. Probleme fizike kanë dhe futbillistet Patrick Cutrone e Davide Calabria.Mbetet qe Gattuso te stervite pjesen e mbetur te ekipit kur diten e Merkure mund ti bashkuhet dhe pjesa me e madhe e te munguarve.