Kur atleti me i madh i te gjitha koherave ne garat e shpejtesise Usain Bolt fliste se nje dite do te luante futboll, pasi te kishte lene garat ,askush nuk e besonte.Tashme cdo gje eshte bere realitet.
Në miqësoren e luajtur nga Coast Coast Mariners kundër South West United, Xhamajkani shënoi dy gola në pjesën e dytë: i pari i denjë per nje sulmues race.”Unë jam i lumtur që kam këtë mundësi dhe të jem në gjendje të jap më të mirën time. Unë mendoj se kjo ndeshje do të jetë vendimtare në atë që klubi do të vendosë të bëjë me karrierën time, kështu që për mua është një ndeshje shumë e rëndësishme », Ishin keto fjalet e tij pas sfides mes Central Coast Mariners dhe South West United,nje ndeshje për të testuar cilësitë e tij të futbollit. Ish-sprinteri i Xhamajkës ishte ylli i vërtetë i ndeshjes, falë dy golava në pjesën e dytë, duke rikthyer besimin e dhënë nga trajneri i tij, i cili kishte vendosur ta fuste ne loje atë që nga minuta e parë.”Gjëja më e bukur për Bolt është përulësia e tij. Ai përshtatet në mënyrë të përkryer në ekip, dhe krahasuar me ditën e parë ai bëri një transformim të madh », kështu që në fund të garës McCornack, sulmuesi C.C. Mariners i huazuar nga Aston Villa, foli për partnerin e tij.Bolt nuk e fsheh emocionin dhe në fjalët e tij pas ndeshjes ai percepton të gjithë krenarinë e tij: “Debutimi im që nga fillimi duke shënuar dy gola, është një ndjenjë e mirë. Unë jam i lumtur që jam këtu për të treguar botën që përmirësohet, shpresoj se mund të jem një “marinar”: do të bëja më të mirën dhe do të bashkohem me ekipin “. Rruga është e drejta, endra ime me ne fund po realizohet.

Open in Google Translate