“Mos keni frike , nuk do ta humbasim, kemi një marrëveshje me Flamengon, futbollisti do të vijë në merkaton e 3 janarit, kështu që ka ende pak kohe per tu zyrtarizuar. Ylli i Flamengos, duhet të bëjë edhe 10 ndeshje në kampionatin e Brazilit, pasi ekipi i tij eshte duke luftuar për titullin, duhet të presim “. Me këto fjalë, Drejtori i Përgjithshëm Sporti i Milanit, Leonardo, komenton për herë të parë blerjen e talentit të kombëtares së Brazilit. nje goditje e mire kjo qe do ta ndihmoje shume ekipin kuqezi. Leonardo vazhdimisht ne kete transferim ka patur edhe perkrahjen dhe bashkepunimin e Ricardo Kaka nje ish lojtar te madh te Milanit.