Nuk eshte emri i teknikut te Liverpool, as i teknikut te Chelsea dhe as teknikut te Manchester City, ai qe ka fituar cmimin e teknikut me te mire per muajin Shtator 2018 ne Angli.
Trajneri i Wolves, Nuno Espirito Santo e ka fituar çmimin Trajneri i Muajit në Premierligë, pasi skuadra e tij ishte e pamposhtur në muajin shtator.Wolverhamptoni u ngrit në Premierligë në këtë sezon nga Championshipi, dhe aktualisht është në vendin e shtatë të tabelës, kurse në muajin shtator i ka marrë tri fitore dhe një barazim.