Ka qene i ftuar ne televizionin spajoll Nacion ESPN,per te folur per për të folur rreth përballjes së tij të ardhshme dhe gjatë një pjese të emisionit i kërkohet të godase maskotën.Wilder e goditi aq fortë maskotën sa që personit brenda saj ia theu nofullën, por pasi e kuptoi se çfarë ka bërë tha se nuk e ka logjikuar se kishe një njeri brenda kostumit.Behet fjale per boksierin e madh Deontay Wilder i cili ne karieren e tij ka nje rekord te jashtezakonshem me 40 ndeshje ku 39 prej tyre kane perfunduar ne nokaut. Te gjithe kerkojne nje perballje mes tij dhe Anthony Joshua, por qe kjo te behet realitet dhe ai te mbroje titullin e WBC-së në pesha të rënda i duhet te ndeshet me pare me Tison Fury.