Ne nje interviste ish e dashura e Kristiano Ronaldos dhe nje nga modelet me te njohura ne bote Irina Shayk, ka dahsur te thumboje CR7: “Përsa i përket familjes, femrat duhet të kenë fëmijë, pasi ata janë jeta jonë. Sot jam e lumtur. Që të jem e sinqertë që një femër të ketë vetëbesim dhe siguri, duhet të ketë mashkullin e duhur në krah.”
Ndarja midis tyra ka ardhur vetem per shkak te femijeve pasi te dy nuk kishin mendim te njejte,pasi Cr7 nuk donte te kishte femije.Modelja e njohur mes te tjerash ka treguar dhe per femijerine e saj te veshtire, por qe ka ndikuar pozitivisht per te qene aty ku ajo eshte sot kaq e famshme.“Kemi qenë të varfër aq sa disa herë nuk ngopeshim me të ngrënë. Familja ime kultivonte domate, kastravec dhe patate në kopshtin mbrapa shtëpisë. Por nëse do kisha pasur gjithçka, nuk do kisha arritur kurrë këtu ku jam.” Aktualisht modelja eshte ne krah te aktorit Bradley Cooper dhe ka nje femije 17 muajshe.