Rusi Khabib Nurmagomedov ka mare nje oferte te re kete rradhe prej 15 milione dollare per tu ndeshur perseri me irlandezin Oconor McGrgor.Sic duket Irlandezi nuk e ka kaperire lehte humbjen e pesuar ne date 5 tetor, pas asaj ndeshje qe beri nje zhurme te madhe per shkak te perleshjes qe erdhi menjehere pas fitores te Khabib.Gjyshi i boksierit rus, Alex Nurmagomedov, ka thënë se ata e kanë refuzuar atë ofertë të majme.
“Ai (Khabib) nuk do të përballet për asnjë shumë të parave. Ne e dimë se kanë ofruar si fillim 15 milionë dollarë, por ne dëshirojmë të ecim tutje”, ka thënë fillimisht gjyshi i Khabibit. “Khabib e ka refuzuar ofertën. Le të qëndroj në pritje Conor, le të ndeshet me boksierë të tjerë. Khabib dëshiron të përballet me Tony Ferguson dhe më pas të mbyllë karrierën”, tha ai.Ishte rusi qe kerkoi te beje nje ndeshje tjeter por jo me McGregor por me Floyd Mayweather.