Boksierja jonë, Donjeta Sadiku ka arritur edhe një sukses tjeter te jashtezakonshem në karrierën e saj duke fituar medaljen e argjendte ne Ballkan.Ajo ka pësuar humbje në finale kundër brazilianes Gomez Gleisiele, në kategorinë deri në 64 kilogramë.Ka treguar nje formë të mirë në këtë turne që i solli edhe medaljen e merituar.Sadiku do të jetë pjesëmarrëse në Kampionatin Botëror të boksit që do të mbahet në shtetin e Indisë.Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve pak kohe me pare i ka akorduar dhe nje mbeshtetje financiare prej 12 mije euro