Kopja Ronaldo & Georgina vazhdojne te qendrojne te dashuruar edhe pse talentit potugez i kane dale shume probleme me nje skandal perdhunimi te supozuardhe kjo nuk ka ndryshuar asgje ne maredheniet mes tyre.Por bashkejetuesja e Ronaldos është jashtëzakonisht e nervozuar me ish-të dashurën e portugezit Raffaella Fico, që në ditët e kaluara lëshoi disa deklarata mbi CR7: «Me të kishin 11 muaj dashuri».Këto fraza edhe pse i referohen të kaluarës, e kanë tërbuar, gjithnjë sipas të njëjtës revistë, të fejuarën aktuale të futbollistit të Juventus. “Bashkëjetuesja e CR7 duket se ndjen ende familjaritetin, që i ati i fëmijës së saj ka me Raffaella Fico. Ish-velina mund të shkaktojë ndoshta një krizë të fortë në cift?”, shkruan revista e drejtuar nga Roberto Alessi, që përgjigjen e jep po vetë. “Ata duhen dhe ajo nuk do ta braktiste kurrë në këtë moment”.