Përveç spektaklit te padiskutueshem nëndeshjen e basketbollit midis Houston Rockets dhe LA Lakers , dhuroi edhe grushte te cilat ja zbehen bukurine e ndeshjes dhe madheshtine e talenteve.Houston Rockets fituan takimin me rezultat 124:115.Pak para përfundimit të takimit, në çerekun e katërt, pati një përleshje mes lojtarëve. Chris Paul dhe Rajon Rondo u përfshin në një konflikt dhe shkëmbyen disa grushte me njëri tjetrin. Edhe lojtarët e tjerë u përfshinë. Brandon Ingram madje u përjashtua nga loja. Skena si këto nuk janë aspak të mira për audiencën sportive.