Ndeshja e vlefshme per Champions League mes Manchester United dhe Juventus e fituar nga italianet, tregoi edhe nje here se Juventus eshte nje nga ekipet me te mira per momentin duke treguar njekohesisht dhe ambiciet e medha qe ka kete sezon per fitimin e trofeut me te madh ne europe per klube.Ata kane thyer rekordin e tyre në Ligën e Kampionëve, duke i fituar pesë ndeshje radhazi në udhëtim.Kjo fitore ishte e gjashta më radhë për Juventusin në Ligën e Kampionëve.Synimet e Juventus u treguan qe ne merkaton e veres me perforcimin e madh duke sjelle nje kampion si Cristiano Ronaldo.