Paris Saint-Germain ka planifikuar nje plan te jashtezakonshem per te sjelle ne “Parc des Princes”, Kampionin e Botes ne futboll,Francezin Antonioe Griezmann i cili eshte pjese e Atletico Madrid.Sipas njoftimeve qe ben “Dario”,pritet qe klubi frances te beje nje oferte tunduese per drejtuesit e Atletico dhe per vete lojtarin.
Nga ana e vet Griezman ka neneshkruar nje kontrate me ekipin aktual, por PSG pretendon te paguaje nje shume te konsiderueshme prej 150 milion euro,aq sa eshte dhe klauzola e futbollistit ne Madrid, dhe ti siguroje nje page shume te larte qe akp shifren e 35 milion eurove ne vit.Kjo levizje e PSG, vjen pas parashikimeve qe ata bejne per nje largim te mundshem te Edison Cavani ose te Neymar.Antonioe Griezmann ne krah te Kilyan Mbappe do te perbente nje dyshe te jashtezakonshme per ekipn Parisien.