Edison Cavani edhe pse ne nje moshe 31 vjecare, eshte nje nga sulmuesit me te forte ne bote dhe per kete ai eshte ne planet e Presidentit te Napolit Aurelio de Laurentiis.Sulmuesi Uruguajan ka luajtur per skuadren e napolit 104 ndeshje, duke koleksionuar 78 gola, nje mesatare e kenaqshme.Presidenti i Napolit, Aurelio de Laurentiis, thotë që klubi do të jetë gjithmonë i gatshëm që ta rikthejë Edinson Cavani-n nga Paris Saint-Germain.“Ditën kur Cavani pajtohet që t’i ulet paga dhe dëshiron që të jetojë këtu me dy fëmjiët e tij, ai do të jetë i mirëseardhur”, ka thënë De Laurentiis për L’Equipe.“Kurdo që ai do, mund të kthehet. Me Carlo Ancelotti-n, ai do të ishte një sulmues i përsosur”.ndoshta per menyren se si po shkojne gjerat tek PSG, kur mendohet nje afrim i francezit te Atletico Madrid Antoine Griezman, rikthimi i Cavani tek Napoli nuk eshte nje operacion i pamundur.