Sipas burimeve të Sky Sport, Florentino Perez ka gjetur zëvendësuesin e spanjollit dhe ai është, Antonio Conte.Flitet se Presidenti i Real Madridit i ka telefonuar teknikut italian per te zevendesuar teknikun aktual te Merengasve Lopetegui.Ish trajneri i Chelseat raportohet se është i gatshëm t’i kthehet punës.Tekniku Conte ka nje ceshtje te pazgjidhur me skuadren e Chelsea pasi i eshte nderprere kontrata ne menyre te parakoheshme dhe anglezet i detyrohen 10 milione euro.