Sot pritet te luhet sfida e rradhes ne Champions League midis Liverpool dhe Crvena Zvezda e vlefshme per ndeshjet ne grupe.Futbollisti Serb Milosh Degenek, gjate nje interviste per mediat serbe ka bere fyerje te hapur kundrejt futbollistit te Liverpool dhe Kombetares se Zvicres, Xherdan Shaqiri.Mes te tjerash Deganek deklaron: “Ne se deshiron te provokoje, le te provokoje dhe te deshmoje se cfare njeriu eshte dhe sa vlen.Qarte nuk vlen aspak si njeri,pasi deshiron te provokoje ne baze te races se dikujt,shtetit prej nga eshte,prejardhjes.Edhe me keq qe ai nuk e di prej nga eshte” eshte shprehur serbi.