Inter i Milanos ka marre nje humbje 2-0 ndaj Barcelones ne Camp Nou, te paren ne grup, gje e cila i jep shqansin katalanasve te kryesojne me pike te plota.Por ne se Inter ka humbur ndeshjen, nga ana tjeter ka fituar portieri i tyre Samir Handanovic.Portieri Handanovic,ka vendosur rekordin për më së shumti pritje të bëra në një ndeshje të Ligës së Kmapionëve nga një portier zikaltër. Në sfidën e mbrëmshme, ai bëri në total nëntë prritje si askush më parë. Pas kësaj humbje, Interi pozicionohet në vendin e dytë në grup dhe kualifikimi në raundin tjetër është shumë pranë