Real Madridi ka fituar 90 milionë euro pas fitimit të Champions Leagues sezonin e kaluar. Në vendin e dytë për çudi është Roma më 84 milionë euro, ndërkaq finalist Liverpool është në vendin e tretë më 83 milionë euro. Roma fitoi rreth 84 milionë euro. Giallorossët eliminuan Barcelonën në çerekfinale, para se të eliminohej nga Liverpooli me rezultat të përgjithshëm 7-6 në gjysmëfinale. Juventus ka fituar më pak së 80 milionë euro pasi që u eliminua nga Reali në çerekfinale, derisa kampionët italianët shumicën e shumës e kanë ndarë me skuadrat tjera si Roma dhe Napoli.Kjo bën që bardhezinjtë të jenë të katërtit në tabelën e përgjithshme, pra kanë fituar më shumë së Bayern Munchen, pasi që Napoli ka fituar vetëm 38 967 000 pasi që ishin eliminuar në fazën e grupeve.