Real Betis ka befasuar të gjithë duke kaluar në avantazh 1-0 në duelin e zhvilluar në “San Siro” kundër Milanit.
Në minutën e 30’ ishte sulmuesi Antonio Sanabria ai i cili mposhti portierin e Milanit.Me kete rezultat deri tani Betis mer kreun e grupit me 7 pike dhe e ndjekur nga Milan me 6.