Milan e ka shenuar humbjen e pare ne UEFA Europa League. Kane qene miqte Spanjolle te Betis ata qe kane shenuar ne minuten e 30 me ane te sanabria duke e mbyllur pjesen e pare ne favor te tyre.Me fillimin e pjeses se dyte jane perseri miqte qe shenojne ne minuten e 55 me Lo Celso.Milan rriti perpjekjet dhe arriti te ngushtonte vetem ne minuten e 83 me Cutrone, por vetem kaq.Ashtu si dhe ne ndeshjen ndaj Interit, perseri portieri i Milanit behet protagonist ne rastin e pesimit te golit te pare por kete rradhe ishte portieri Reina dhe jo Donaroumma.
Nuk mjaftuan vetem golat por Castillejo i Milanit del nga loja me karton te kuq pas nje nderhyrje te rende ne minuten e 94 te ndeshjes.