Thomas Tuchel kerkon te sjelle ne Parc De Prince mesfushorin e talentuar Gjerman te Real Madrid Ton Kroos Parizienet jane ne kerkim te nje lojtari per te perforcuar mesfushen e tyre, dhe futbollisti perfekt per kete pozicion per teknikun e PSG-se duket se eshte Toni Kroos.Sipas “El Mundo Deportivo dhe Calciomercato.com”,tekniku i PSG Thomas Tuchel, eshte interesuar qe ne merkaton e veres te sjelle mesfushorin e talentuar te Merengasve.Kroos ka pesë sezone që luan me Real Madridin, dhe interesimi i madh i trajnerit Tuchel, do të bëjë që gjermani të jetë në formacionin bazë të PSG-së verën që po vjen. 28-vjeçari ka më shumë se 200 paraqitje për mbretërit, ku ka fituar tre tituj të Ligës së Kampionëve dhe një titull të La Ligas.Ky do te ishte nje nga transferimet me te efektshme te PSG per sezonin e ardhshem.