Xherdan Shaqiri ne pikpyetje te madhe per te luajtur ndeshjen e rradhes te Champions League pas dy javesh ne Serbi per shkak te problemeve tashme te njohura.Ai ne nje prononcim per kete fakt eshte shprehur se deshiron te shkoje atje dhe te luaje lojen e tij ne ndihme te skuadres te Liverpool.“E kam provuar këtë gjë tashmë në Botëror, kështu që e përballojë këtë problem.Sapo lexova disa artikuj kur një lojtar fliste për këtë gjë. Por, nuk shqetësohem çfarë thonë njerëzit.Dua të shkojë atje dhe të luaj futboll. Nuk ka të bëj me politikë, ka të bëj me futboll. Nuk shqetësohem për asgjë, dua të shkojë atjedhe të luaj”, tha Shaqiri