UEFA ka renditur 5 mesfushoret me te mire ne Champions League dhe kriter per kete ka perdorur saktesine e futbollisteve ne pasimet gjate zhvillimit te lojes.Vendi i pare i perket nje prej mesfushoreve me te mire te ekipit te Barcelones Sergio Busquets, i cili regjistron 97% të pasimeve të sakta.Pas Busquets renditet mesfushori i Real Madrid, Gjermani Toni Kross 93% pasime te sakta.Pas tyre renditen Ivan Rakitic(Barcelona),Daniel Parejo(Valencia) dhe Koke(Atletico Madrid)