Diten e Diele ne oren 16.15 do te zhvillohet El Classico e famshme mes Barcelona dhe Real Madrid e vlefshme per javen e 10 te La Liga.Barcelona kryeson kampionatin me 18 pike ndersa Real Madrid ka grumbulluar vetem 14 pike.
Eshte herra e pare qe kjo ndeshje, me e ndjekura ne te gjithe boten, do te luhet pa prezencen e dy futbollisteve me te mire ne bote Cristialo Ronaldo dhe Lionel Messi, i pari i transferuar tek Juventus ,ndersa Messi i demtuar ne sfiden e javes se shkuar me Sevilla.Ju me poshte mund te shikoni te gjithe golat e Lionel Messi ne Barcelone me Real Madridin.