Liverpool ka shënuar fitoren e radhës në Premier League.
Të përzgjedhurit e Klopp kanë mposhtur skuadrën e Cardiff City me rezultatin 4-1, ndërsa në këtë ndeshje shkëlqeu edhe Xherdan Shaqiri i cili shënoi supergol pas pasimit te Salah dhe nje driblingu te shkelqyer.Pas ndeshjes, “Whoscored” publikoi notat e lojtarëve ku ajo që bie në sy është vlerësimi i lartë për “yllin” shqiptar (7.4).
Lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall sulmuesi anësor Mane i cili realizoi dy gola