Sapo ka filluar pjesa e dyte e ndeshjes mes Empolit dhe Juventus dhe ndeshja ndodhet ne barazpeshe golash 1-1 Pjesa e pare eshte mbyllur 1-0 per vendasit me gol te Caputo.Fillimi i pjeses se dyte u ka buzeqeshur Juventineve qe kane barazuar me penallti me ane te Ronaldo.